ÖVRIGT / Speglar / Spegel 2142045
*
nr 214 2045
Spegel
Rokokostil, förgylld, H115
Utrop:
1.500 kr
Såld:
3.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 februari 2003
kl 18:30:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/2 11:38:37
1
1.200 kr
8/2 13:57:59
2
1.500 kr
9/2 16:43:19
3
2.500 kr
9/2 16:49:23
4
1.700 kr
9/2 16:49:38
4
1.800 kr
9/2 16:50:08
4
2.000 kr
9/2 16:51:50
4
2.300 kr
9/2 16:52:34
4
2.500 kr
9/2 16:54:00
4
2.600 kr
9/2 17:03:36
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad rokoko rokokostil spegel speglar
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:49
-
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:17
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:38
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:32
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:02
*
Spegel
nr 214 2045
Spegel
Rokokostil, förgylld, H115
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 3.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 februari 2003 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/2 11:38:37 | 1 | 1.200 kr |
8/2 13:57:59 | 2 | 1.500 kr |
9/2 16:43:19 | 3 | 2.500 kr |
9/2 16:49:23 | 4 | 1.700 kr |
9/2 16:49:38 | 4 | 1.800 kr |
9/2 16:50:08 | 4 | 2.000 kr |
9/2 16:51:50 | 4 | 2.300 kr |
9/2 16:52:34 | 4 | 2.500 kr |
9/2 16:54:00 | 4 | 2.600 kr |
9/2 17:03:36 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad rokoko rokokostil spegel speglar
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:49 -
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:17 -
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:38
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:32 -
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:38 -
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:02